Agenda

Activiteiten (onder voorbehoud)​​

Int. Dag van de Vrede
Zaterdag 21 september 2019
bespeling 11:00-12:00 uur

De ‘Internationale Dag van de Vrede’ (International Day of Peace) is een door de Verenigde Naties uitgeroepen jaarlijkse dag voor aandacht voor de vrede. Een mooi moment om in het dorp even bij deze dag stil te staan, en te luisteren naar een aantal vredesmelodieën, door de beiaardier gespeeld op het carillon. Klik op de toelichting en het programma. 
Kunstmarkt van BBKK
Carillonspel en soepverkoop
Zaterdag 7 september 2019
Onze beiaardier heeft de Kunstmarkt wederom opgeluisterd met carillonmuziek, en dit jaar met muziek die de beroemde schilder Rembrandt waarschijnlijk ook gehoord heeft tijdens zijn Amsterdamse periode. Bij de toren is weer heerlijke soep geserveerd.
Juniconcerten 2019
Vrijdag 28 Juni 19:00 uur
Optredens van:
het mannenkoor De Bêkezangers uit Bathmen,
– het popkoor La Poko uit Laren,
onder begeleiding met carillonspel door beiaardier Jan Willem Achterkamp. 
Juniconcerten 2019
Concert van 7 Juni afgelast
“Het onweert in het oosten
Het lichtet overal
Hoe luttel weet myn Bathmen
Och ware ic henen sal”                      (naar middeleeuws lied, Dannie ten Zweege)

Juniconcerten 2019
Vrijdag 7 Juni 19:00 uur
Optredens van:
– de Boerendansgroep Battumse Venne,
– publiciste Dannie ten Zweege uit Bathmen zal gedichten voordragen,
onder begeleiding met carillonspel door beiaardier Jan Willem Achterkamp. 
Schoolproject (Dorpsschool)
Maandag 13 mei 2019
12:30-14:00 uur
Na het bezoek van ‘de Rythmeen’ heeft ook de komende generatie leerlingen van de Dorpsschool een bezoek gebracht aan de Dorpskerk, de toren met uurwerk, en het carillon.
Bezoek van Beiaardgroep
Dinsdag 23 april 2019
ca. 14:00 uur
Onder leiding van onze beiaardier Jan Willem Achterkamp en de bekende beiaardier Boudewijn Zwart heeft een groep beiaardliefhebbers uit Nijkerk, Zeewolde, en Barneveld met veel interesse kennis gemaakt met de Dorpskerk, de toren en het carillon. (zie fotogalerij voor enkele foto’s)
Schoolproject (de Rythmeen)
Maandag 1 april 2019
12:30-14:00 uur
Dit jaar zal de komende generatie leerlingen van de Rythmeen en de Dorpsschool een bezoek brengen aan de monumentale Dorpskerk, de  toren met uurwerk, en het carillon. Het bezoek van de ‘Rythmeen’ was weer zeer geslaagd.
Carillonspel Lebuinuskerk
Vrijdag 21 december 2018
16:00 / 17:00 uur
Presentatie van het Eerste Deventer Beiaardboek met composities van stadsbeiaardier Jan Willem Achterkamp. Jan heeft op het fameuze Hemony-carillon (uit 1647) kerstliederen gespeeld, tevens werden op de toren de midwinterhoorns geblazen.
Carillonspel bij Dorpskerstconcert
Zondag 16 december 2018
19:00 – 19:30 uur
De Muziekkring Bathmen heeft het Dorpskerstconcert georganiseerd. Voor de aanvang van het concert heeft Jan Willem Achterkamp kerstliederen gespeeld op het carillon. http://www.muziekkringbathmen.nl/
Afscheid voorzitter
Maandag 15 oktober 2018
10:00 uur
Een bijzondere bestuursvergadering: onze voorzitter Henk Jansen nam afscheid. Samen met de beiaardier heeft hij aan de wieg gestaan van een uniek muziekinstrument in ons dorp.
Open monumentendag
Zaterdag 8 september 2018
Zondag 9 september 2018
Carillonbespeling door Jan Willem Achterkamp.
Doorlopende videopresentatie over de Dorpskerk en het carillon.
Kunstmarkt
Carillonspel en soepverkoop
Zaterdag 1 september 2018
Traditioneel is de kunstmarkt van de BBKK opgeluisterd met carillonspel door onze beiaardier. Onder de toren gaven we uitleg over ons carillon, en onze stichting. En natuurlijk werd er bij de toren weer heerlijke soep geserveerd. De steun van Vrienden van de Bathmense Beiaard was weer hartverwarmend.
Viering 2e lustrum
Optredens

Vrijdag 22 juni 2018
Vanaf 20:00 uur
Gevarieerd programma met carillonspel door Jan Willem Achterkamp,
en optredens  van: mannenkoor de Bêkezangers,
boerendansgroep Battumse Venne,
poëzie met Dannie ten Zweege,
het Larens Popkoor ‘La Poko’, en … blaaskapel Vinočanka.
Het was een mooi programma, waarbij velen de kou trotseerden. Na het Sallands Volkslied werd binnen genoten van een drankje.
Viering 2e lustrum
Schooljeugd
Vrijdag 8 juni 2018
tijd: 19:00- 20:30 uur
Voor de schooljeugd en begeleiders, bij de Dorpskerk: carillonspel met o.a. een liedjesquiz, en een fotoquiz, en natuurlijk iets lekkers. Hulde aan de dames Elly, Matje en Elsbeth, die een interessant spelprogramma in elkaar hebben gezet. Helaas bleek de belangstelling gering, maar onderdelen zijn zeer  bruikbaar bij het schoolproject.
Viering 2e lustrum: Excursie
Woensdag 6 juni 2018

vertrek op de Brink 7:45 uur
De excursie naar klokken, carillons, en kunst in de provincie Groningen met o.a. in Heiligerlee klokkengieten, in Middelstum de Hippolytuskerk met carillon, en in Westeremden galerie/museum Helmantel is een succes geworden. Het was een bijzonder interessante combinatie van historie, muziek en beeldende kunst.  
Viering 2e lustrum: Expositie
25 mei – 9 september 2018

Za 10:30 – 15:00 uur
Zo 11:30 – 12:30 uur
In de zomermaanden is er in de Dorpskerk een expositie met als titel ‘klinkend brons’. Het thema is het carillon in Bathmen. De opening is op 25 mei jl. verricht door burgemeester A. Heidema. Klik op de foto voor een verslag. Ook de Nederlandse Klokkenspel Vereniging NKV heeft verslag gedaan.
Koningsdag 2018
Vrijdag 27 april
Op deze feestelijke dag zijn er tal van activiteiten georganiseerd door de Oranje Commissie Bathmen. waaronder een kleedjesmarkt op de Brink. Hierbij bespeelde onze beiaardier van het carillon, en koninklijke muziek klonk over de Brink.
Schoolproject (de Rythmeen)
Maandag 16 april 2018
Leerlingen van de Rythmeen bezochten toren, carillon en kerk
Schoolproject (Looschool)
Maandag 9 april 2018
Leerlingen van de Looschool bezochten toren, carillon en kerk
Schoolproject (Dorpsschool)
Maandag 26 maart 2018
Leerlingen van de Dorpsschool bezochten toren, carillon en kerk
Carillonspel Battumse Kwis
Donderdag 28 december 2017
ca. 21:00 uur

Een vraag van de Battumse kwis ging over het liedje dat het carillon midden op de avond ten gehore zou brengen. Ruim 120 deelnemers waren in de buurt en konden met andere dorpsgenoten genieten van ‘We wish you a Merry Christmas………….’.
Carillonspel Kerstliederen
Zondag 17 december 2017

vanaf 19:00 uur
De Muziekkring verzorgde het Kerstconcert in de Dorpskerk, samen met: Gerdien van Putten – zang, Caspar Rodijk – piano, Blokfluitensemble o.l.v. Coert Bremmers, Vocaal dubbelquartet “Vocalis”, en het Blaasensemble van “Orpheus”.
Men werd welkom geheten met carillonspel door Jan Willem Achterkamp.
 
Carillonspel bij inloop
Zondag 26 november 2017

vanaf ca. 14:30 uur
De Muziekkring heeft een uniek concert georganiseerd in de Dorpskerk.
Ton Koopman, Tini Mathot en Jan Kleinbussink speelden de klavecimbelconcerten van J.S. Bach, op 2 resp. 3 klavecimbels, en begeleid door het Oost-Nederlands Barok Consort.
Winterfair in de manege
Zondag 19 november 2017

vanaf 11:00 uur
Het was weer gezellig druk in de manege. En…… onze klokkoekjes,  gebakken door Elsbeth, José en Mieneke, werden zeer gewaardeerd. Intussen hebben we onze activiteiten kunnen etaleren, en deels ten gehore gebracht.  
Donateursmorgen
Zaterdag 4 november 2017

vanaf 10:30 uur
In de Dorpskerk zijn alle donateurs hartelijk welkom geheten. Onder het genot van een kop koffie kon een vrolijk muziekstuk beluisteren: ‘Chevalier pour carillon’. Het stuk is door Jan Achterkamp speciaal gecomponeerd voor ‘Ridder’ Tonny in ’t Hof.
Open monumentendag
Zaterdag 9 september 2017

Zondag 10 september 2017
Carillonbespeling door Jan Willem Achterkamp  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kunstmarkt
Zaterdag 2 september 2017
Carillonbespelingen om 10:00 uur, en om 11:00 uur
Onder de toren: verkoop van soep
In de hal: presentatie van onze activiteiten
 
Juniconcerten
Vrijdag 30 juni 2017
Soloconcert verzorgd door Jan Willem Achterkamp.  
Juniconcerten
Vrijdag 23 juni 2017
Carillonspel samen met blaaskapel Vinočanka.  
Juniconcerten
Vrijdag 16 juni 2017
Carillonspel samen met Trimgroep Bathmen: een unieke samenwerking.   
Juniconcerten
Vrijdag 9 juni 2017
Concert met de zanggroep ‘de Bêkezangers’.
Juniconcerten
Vrijdag 2 juni 2017
Concert met de boerendansgroep ‘de Battumse Venne’.