Agenda

 

Activiteiten (onder voorbehoud)​​

Mei Concert met
Jazzdance van ABS en Vinočanka
vrijdag 26 mei 2023
19:00 uur Dorpskerk 

Op deze vrijdagavond wordt een uniek concert verzorgd door Jazzdance van ABS onder leiding van Lilian de Negro, en het blazersemsemble Vinočanka, samen met Bauke Reitsma op het carillon.

Mei Concert met
de Bekezangers
vrijdag 12 mei 2023
19:00 uur Dorpskerk 
Op deze vrijdagavond wordt een  concert verzorgd door  het mannenkoor de Bekezangers onder leiding van Alphons Elders,  samen met Bauke Reitsma op het carillon.

 

Schoolproject 2023

20 april en 15 mei 2023

Op  20 april wordt aan de groep 6 van de Dorpsschool en op 15 mei  aan groep 6 van de Rythmeen een rondleiding in en rondom de kerk verzorgd, met bijzondere aandacht voor het gebouw, het orgel en het carillon.|
Zie ook  het hoofdstuk Schoolproject
BBKK Kunstmarkt

zaterdag 3 september 2022

‎Dit jaar is weer de BBKK kunstmarkt. Onze beiaardier Bauke Reitsma verzorgt een concert van 11:00 tot 12:00 uur.‎
Traditiegetrouw verkopen we tot ca. 15:00 uur heerlijke tomatensoep en  champignonsoep. We zien elkaar graag op 3 september.
Juni Concert met
Ingeborg van Dokkum
vrijdag 10 juni 2022
19:00 uur Dorpskerk
Juni Concert
Carillon en fluitisten
vrijdag 3 juni 2022
19:00 uur Dorpskerk
Deze avond verzorgt Stads- en dorpsbeiaardier Bauke Reitsma samen met leerlingen van de Deventer fluitschool een prachtig concert.
Op het programma staan o.a. Ablösung der Wache, The Hobbit’slittle Dance, Allegro uit Tri Quantz, Reigen, Badenerie Bach, Stekelvarkentjes wiegelied, Boismortier deel 1, Old Mac Farmyard en Con te Partrio.
Na afloop kunt u een drankje drinken.De fluitisten hebben allemaal les van Nicole Schmaloer van de Deventer Fluitschool (www.deventerfluitschool.nl)
Carillonmuziek voor deelnemers aan ‘Alpe d’Huez’
zaterdag 21 mei 2022
11:00 – 12:00 uur
Op deze dag zal beiaardier Bauke Reitsma in zijn carillonbespeling aandacht geven aan het chanson. Hij geeft hiermee een Frans tintje aan de sponsoractiviteiten van de deelnemers aan Alpe d’Huez op het Kerplein in ons dorp
Open Monumentendag,
nieuw cultureel leven.
zaterdag 11 september 2021
 • Deze dag staat ook in het kader van het opstaan van het Bathmense culturele leven na een lange ‘coronaslaap’. Er zijn  activiteiten in de Dorpskerk, in het Cultuurhuis Braakhekke en in de Wereldwinkel, die die  haar 40 jarig bestaan viert.
 • Op deze Monumentendag speelt de beiaardier van 11:00 tot 12:00 uur. In de Dorpskerk is een tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van dorpsgenoten.
 • Om 16:00 en 17:00 uur verzorgt de Muziekkring Bathmen concerten in de dorpskerk.
BBKK Kunstmarkt
zaterdag 4 september 2021
‎Gelukkig is er dit jaar weer de BBKK kunstmarkt. Onze beiaardier Bauke Reitsma verzorgt een concert van 11:00 tot 12:00 uur op het carillon. ‎
‎Ook na 14:00 uur zal Bauke met zoete klanken van zich laten horen. Traditiegetrouw verkopen we tot ca. 15:00 uur heerlijke tomatensoep en vegetarische champignonsoep. We zien elkaar graag op 4 september.‎
Juni Concert
met verzoeknummers
vrijdag 25 juni 2021
19:00 uur Dorpskerk.
 
In de Bathmense Krant van 16 juni 2021 is een oproep gedaan om verzoeknummers aan te vragen voor dit concert. De aangevraagde melodieën zullen door beiaardier Bauke Reitsma gespeeld worden.

De melodieën zijn in het centrum van Bathmen bij alle horecagelegenheden te horen. Daar kunt u onder het genot van een drankje en een hapje genieten van al deze mooie en verrassende carillonklanken.

 

 

Juni Concert
met fluitisten
vrijdag 11 juni 2021
19:00 uur Dorpskerk
 
Onze beiaardier Bauke Reitsma verzorgt samen met leerlingen van de Deventer Fluitschool o.l.v. Nicole Schmaloer een prachtig concert. In de kerk wordt gespeeld op dwarsfluiten, trommel, keyboard en harpen. U wordt van harte uitgenodigd om naar dit bijzondere concert te komen. Bauke zal het programma aanvullen met een aantal solostukken op het carillon.

In de Dorpskerk mogen 50 bezoekers op gereedstaande stoelen (conform de regels) de veelal jonge fluitisten een hart onder de riem  steken. Na afloop kunnen de bezoekers een drankje drinken. Het carillon zal in het dorp klinken.

 

 

 

 

 

Bach Concert
zaterdag 20 maart 2021
11:00 – 12:00 uur 

 

Op 21 maart, de eerste dag van de lente en tevens de geboortedag (in 1685) van Johann Sebastian Bach organiseert 24 Classics jaarlijks een Happy Bachdag. Muziek van de grote Bach zal klinken door het hele land vanuit straten en pleinen, hoeken en gaten èn carillons in steden en dorpen. In zijn beiaardbespeling op de klokken van de Dorpstoren in Bathmen staat stadsbeiaardier Bauke Reitsma op zaterdag 20 maart van 11.00 tot 12.00 uur stil bij deze aankomende feestelijke dag. Vanuit de toren klinken de Partita voor fluit solo BWV 1013 en de Partita nr. 3 voor viool solo BWV 1006. Tussen deze twee meerdelige composities speelt de beiaardier enkele delen uit de Johannes-Passion. Allen zijn composities van Johann Sebastian Bach (1685-1750)

 

Kwartiermelodieën
zaterdag 16 januari 2021 Verwijzing naar
Matthias van den Gheyn
Onze beiaardier Bauke Reitsma heeft nieuwe kwartiermelodieën geprogrammeerd die vanaf 16 januari zullen klinken. Vooraf aan de uurslagen speelt het carillon een Menuet uit Clavecimbelsonate op. 3 nr. 1 en halfuurslagen worden ingeleid met een Siciliane uit een Sonate of Suite. Om kwart over en kwart voor het uur klinkt een fragment uit Preludio nr. 1 en nr. 9 voor beiaard. Deze kwartiermelodieën zijn ontleend aan werken die gecomponeerd zijn door Matthias van den Gheyn.

Op 7 april 2021 is het 300 jaar geleden dat in het Vlaamse Matthias van den Gheyn (1721-1785) werd geboren. Van den Gheyn stamt uit een geslacht van klokkengieters dat terug gaat tot in de 14de-eeuw. Vandaag de dag vinden we in plaatsen als Monnickendam, Veere en Nijkerk nog historische carillons van de Van den Gheyns. Matthias kreeg een muzikale opleiding en werd organist en beiaardier aan de Sint Pieterskerk in Leuven. Hij componeerde voor orgel, clavecimbel en vooral ook voor beiaard, hetgeen hem de bijnaam “Bach van de Beiaard” opleverde.  Stadsbeiaardier Bauke Reitsma koos dit voorjaar voor vier melodieën van Van den Gheyn op het automatisch speelwerk van de Bathmense beiaard. 

Sinterklaasconcert
zaterdag 28 november 2020

11:00 – 12:00 uur.
De aankomst van Sinterklaas in Zwalk heeft beiaardier Bauke Reitsma geïnspireerd om aangepaste kwartiermelodieën te programmeren:

Op het hele uur zal “Zie ginds komt de stoomboot” over Bathmen worden gestrooid. Om kwart over klinkt “Hij komt, hij komt” en om kwart voor “Daar wordt aan de deur geklopt”. Beide stukjes zijn ‘riedeltjes’ uit het Sinterklaasjournaal. Op het halve uur wordt een stukje van “O kom er eens kijken” ten gehore gebracht om Bathmen op te warmen voor pakjesavond.

 

Tweede Juniconcert
vrijdag 26 juni 2020
19.00 – 20.00 uur
Bespeling door Bauke Reitsma, beiaardier van Bathmen en Deventer.

Het programma is als volgt:

Met verzoeknummers o.a. van bewoners van Zorgcentrum ’t Dijkhuis. Het concert wordt nu naar ‘t Dijkhuis ‘gebracht’, en is ‘live’ te volgen vanaf 19:00 uur op Deventer TV.

Dank voor de welwillende medewerking van onze dorpsgenoot Paul Tijhuis van ‘Black Tie Media’.
Zie de Bathmense Krant.

 1. Het Sallands Volkslied.
 2. ‘Marsch’ en de ‘Vriesche Boer’ uit het beiaardschrift
  van Johannes Berghuis ( 18e eeuw)
 3. Een lied uit de zangbundel van Joh. De Heer.
 4. In Holland staat een huis.
 5. Als de klok van Arnemuiden…
 6. De Zuiderzeeballade.
 7. Op de grote stille heide.
 8. Het dorp van Wim Sonneveld.
 9. Sur le pont d’ Avignon.
 10. Non, je ne regrette rien (Edith Piaf).
 11. Thema van de Phantom of the Opera.
 12. You’ll never walk alone (voor Feyenoord).
 13. Sound of silence (Simon & Garfunkel).
 14. Bridge over trouble water ( Simon & Garfunkel).
 15. Lara’s thema uit Dr. Zivago.
 16. L’air du toreador uit Carmen van George Bizet.
 17. Het slavenkoor uit Nabucco van Guiseppe Verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaterdagmorgenconcert
Zaterdag 20 juni 2020
van 11.00 – 12.00 uur
Bespeling door Bauke Reitsma.

Het programma is hieronder vermeld:

1.Wegens het overlijden van Vera Lynn (1917-2020): We’ll meet again; Land of hope and glory; The whitecliffs of Dover; From the time …..goodbye.
2.Jhr Jacob van Eyck (1590-1657): uit Der FluytenLust-Hof: De soete Somertyden.
3.Johannes Berghuis (1724-1801): Enkele delen uit het Beiaardhandschrift.
4.Ioanes de Gruytters (1709-1772): Enkele delen uit Beiaardboek (1746).
5.Georg Philipp Telemann (1681-1767): Fantasie fur Querflote ohne Bass.
6.Diverse liedjes: Summertime (Georg Gershwin), Zomer in Zeeland (Saskia en Serge), Ik heb de zomer in mijn bol (Andre Hazes), Papa (Stef Bos) i.v.m. Vaderdag.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Eerste Juniconcert
vrijdag 12 juni 2020

19.00 – 20.00 uur
Bespeling door Bauke Reitsma.
Het programma is gevariëerd:
– voor kinderen
– klassiek
– dansen
– diverse populaire liedjes
\
Zaterdagmorgenconcert
Zaterdag 6 juni 2020

van 11.00- 12.00 uur
Bespeling door Bauke Reitsma.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Zaterdagmorgenconcerten
Zaterdagen 2 en 16 mei 2020

11.00-12.00 uur
Bespeling  door Bauke Reitsma.
Zaterdagmorgenconcert
Zaterdag 18 april 2020

11.00-12.00 uur
Bespeling zaterdag 18 april 2020 door Bauke Reitsma.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Bevrijdingsconcert
Woensdag 8 april 2020

16.00-16.45 uur
Op woensdag 8 april, de dag dat Bathmen in 1945 bevrijd is, geeft Bauke Reitsma een bevrijdingsconcert op ons carillon . Het programma begint met het Wilhelmus en het Sallands volkslied. Daarna volgt muziek uit die tijd, zoals  Lilli Marlene. Het gehele programma is weergegeven in de Bevrijdingskrant Bathmen.
Zaterdagmorgenconcert
Zaterdag 4 april 2020

11.00 – 12.00 uur
Bespeling zaterdag 4 april 2020 door Bauke Reitsma dorpsbeiaardier van Bathmen. OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Introductieconcert
Zaterdag 21 maart 2020

11.00-11.30 uur
Op zaterdag 21 maart 2020 geeft de nieuwe beiaardier Bauke Reitsma een introductieconcert  in het kader van een nieuwe lente en een nieuwe geluid. Het concert staat tevens in het teken van de geboortedag van JS Bach. Heel bijzonder is dat met ‘Concerten op afstand’ de historische band tussen Deventer en Bathmen wordt bevestigd.
Afscheid van onze beiaardier
Zaterdag 21 december 2019
11:00 – 13:00 uur
Onze dorpsbeiaardier Jan Willem Achterkamp neemt afscheid vanwege het bereiken van zijn pensioengerechtigde leeftijd. De afscheidsreceptie vindt plaats in de Dorpskerk. Jan Willem zal ons Hemony-carillon bespelen. Daarna is er gelegenheid om afscheid te nemen.
Presentatie 3e Beiaardboek
Zaterdag 21 december 2019
11:00 – 13:00 uur
Een bijzonder moment: de presentatie van het Derde Bathmense Beiaardboek en het afscheid van onze dorpsbeiaardier Jan Willem Achterkamp. In het boek staan nieuwe en nog niet eerder uitgebrachte composities van Jan Willem Achterkamp, speciaal voor kleine carillons.
VBO-Winterfair
Zondag 17 november 2019
11:00 – 17:00 uur
Na het succes van 2 jaar geleden is ook dit jaar de 12de editie van de Winterfair gehouden in de Manege ’t Ruiterkamp te Bathmen. Bij onze kraam hebben velen kennis kunnen nemen van het carillon en de activiteiten van de Stichting.
Int. Dag van de Vrede
Zaterdag 21 september 2019
bespeling 11:00-12:00 uur

De ‘Internationale Dag van de Vrede’ (International Day of Peace) is een door de Verenigde Naties uitgeroepen jaarlijkse dag voor aandacht voor de vrede. Een mooi moment om in het dorp even bij deze dag stil te staan, en te luisteren naar een aantal vredesmelodieën, door de beiaardier gespeeld op het carillon. Klik op de toelichting en het programma
Kunstmarkt van BBKK
Carillonspel en soepverkoop
Zaterdag 7 september 2019
Onze beiaardier heeft de Kunstmarkt wederom opgeluisterd met carillonmuziek, en dit jaar met muziek die de beroemde schilder Rembrandt waarschijnlijk ook gehoord heeft tijdens zijn Amsterdamse periode. Bij de toren is weer heerlijke soep geserveerd.
Juniconcerten 2019
Vrijdag 28 Juni 19:00 uur
Optredens van:
– het mannenkoor De Bêkezangers uit Bathmen,
– het popkoor La Poko uit Laren,
onder begeleiding met carillonspel door beiaardier Jan Willem Achterkamp.
Juniconcerten 2019
Concert van 7 Juni afgelast
“Het onweert in het oosten
Het lichtet overal
Hoe luttel weet myn Bathmen
Och ware ic henen sal”                      (naar middeleeuws lied, Dannie ten Zweege)

Juniconcerten 2019
Vrijdag 7 Juni 19:00 uur
Optredens van:
– de Boerendansgroep Battumse Venne,
– publiciste Dannie ten Zweege uit Bathmen zal gedichten voordragen,
onder begeleiding met carillonspel door beiaardier Jan Willem Achterkamp. 
Schoolproject (Dorpsschool)
Maandag 13 mei 2019
12:30-14:00 uur
Na het bezoek van ‘de Rythmeen’ heeft ook de komende generatie leerlingen van de Dorpsschool een bezoek gebracht aan de Dorpskerk, de toren met uurwerk, en het carillon.
Bezoek van Beiaardgroep
Dinsdag 23 april 2019
ca. 14:00 uur
Onder leiding van onze beiaardier Jan Willem Achterkamp en de bekende beiaardier Boudewijn Zwart heeft een groep beiaardliefhebbers uit Nijkerk, Zeewolde, en Barneveld met veel interesse kennis gemaakt met de Dorpskerk, de toren en het carillon. (zie fotogalerij voor enkele foto’s)
Schoolproject (de Rythmeen)
Maandag 1 april 2019
12:30-14:00 uur
Dit jaar zal de komende generatie leerlingen van de Rythmeen en de Dorpsschool een bezoek brengen aan de monumentale Dorpskerk, de  toren met uurwerk, en het carillon. Het bezoek van de ‘Rythmeen’ was weer zeer geslaagd.
Carillonspel Lebuinuskerk
Vrijdag 21 december 2018
16:00 / 17:00 uur
Presentatie van het Eerste Deventer Beiaardboek met composities van stadsbeiaardier Jan Willem Achterkamp. Jan heeft op het fameuze Hemony-carillon (uit 1647) kerstliederen gespeeld, tevens werden op de toren de midwinterhoorns geblazen.
Carillonspel Dorpskerstconcert
Zondag 16 december 2018
19:00 – 19:30 uur
De Muziekkring Bathmen heeft het Dorpskerstconcert georganiseerd. Voor de aanvang van het concert heeft Jan Willem Achterkamp kerstliederen gespeeld op het carillon. http://www.muziekkringbathmen.nl/
Afscheid voorzitter
Maandag 15 oktober 2018
10:00 uur
Een bijzondere bestuursvergadering: onze voorzitter Henk Jansen nam afscheid. Samen met de beiaardier heeft hij aan de wieg gestaan van een uniek muziekinstrument in ons dorp.
Open monumentendag
Zaterdag 8 september 2018
Zondag 9 september 2018
Carillonbespeling door Jan Willem Achterkamp.
Doorlopende videopresentatie over de Dorpskerk en het carillon.
Kunstmarkt
Carillonspel en soepverkoop
Zaterdag 1 september 2018
Traditioneel is de kunstmarkt van de BBKK opgeluisterd met carillonspel door onze beiaardier. Onder de toren gaven we uitleg over ons carillon, en onze stichting. En natuurlijk werd er bij de toren weer heerlijke soep geserveerd. De steun van Vrienden van de Bathmense Beiaard was weer hartverwarmend.
Viering 2e lustrum
Optredens

Vrijdag 22 juni 2018
Vanaf 20:00 uur
Gevarieerd programma met carillonspel door Jan Willem Achterkamp,
en optredens  van: mannenkoor de Bêkezangers,
boerendansgroep Battumse Venne,
poëzie met Dannie ten Zweege,
het Larens Popkoor ‘La Poko’, en … blaaskapel Vinočanka.
Het was een mooi programma, waarbij velen de kou trotseerden. Na het Sallands Volkslied werd binnen genoten van een drankje.
Viering 2e lustrum
Schooljeugd
Vrijdag 8 juni 2018
tijd: 19:00- 20:30 uur
Voor de schooljeugd en begeleiders, bij de Dorpskerk: carillonspel met o.a. een liedjesquiz, en een fotoquiz, en natuurlijk iets lekkers. Hulde aan de dames Elly, Matje en Elsbeth, die een interessant spelprogramma in elkaar hebben gezet. Helaas bleek de belangstelling gering, maar onderdelen zijn zeer  bruikbaar bij het schoolproject.
Viering 2e lustrum: Excursie
Woensdag 6 juni 2018

vertrek op de Brink 7:45 uur
De excursie naar klokken, carillons, en kunst in de provincie Groningen met o.a. in Heiligerlee klokkengieten, in Middelstum de Hippolytuskerk met carillon, en in Westeremden galerie/museum Helmantel is een succes geworden. Het was een bijzonder interessante combinatie van historie, muziek en beeldende kunst.  
Viering 2e lustrum: Expositie
25 mei – 9 september 2018

Za 10:30 – 15:00 uur
Zo 11:30 – 12:30 uur
In de zomermaanden is er in de Dorpskerk een expositie met als titel ‘klinkend brons’. Het thema is het carillon in Bathmen. De opening is op 25 mei jl. verricht door burgemeester A. Heidema. Klik op de foto voor een verslag. Ook de Nederlandse Klokkenspel Vereniging NKV heeft verslag gedaan.
Koningsdag 2018
Vrijdag 27 april
Op deze feestelijke dag zijn er tal van activiteiten georganiseerd door de Oranje Commissie Bathmen. waaronder een kleedjesmarkt op de Brink. Hierbij bespeelde onze beiaardier van het carillon, en koninklijke muziek klonk over de Brink.
Carillonspel Battumse Kwis
Donderdag 28 december 2017
ca. 21:00 uur

Een vraag van de Battumse kwis ging over het liedje dat het carillon midden op de avond ten gehore zou brengen. Ruim 120 deelnemers waren in de buurt en konden met andere dorpsgenoten genieten van ‘We wish you a Merry Christmas………….’.
Carillonspel Kerstliederen
Zondag 17 december 2017

vanaf 19:00 uur
De Muziekkring verzorgde het Kerstconcert in de Dorpskerk, samen met: Gerdien van Putten – zang, Caspar Rodijk – piano, Blokfluitensemble o.l.v. Coert Bremmers, Vocaal dubbelquartet “Vocalis”, en het Blaasensemble van “Orpheus”.
Men werd welkom geheten met carillonspel door Jan Willem Achterkamp.
 
Carillonspel bij inloop
Zondag 26 november 2017

vanaf ca. 14:30 uur
De Muziekkring heeft een uniek concert georganiseerd in de Dorpskerk.
Ton Koopman, Tini Mathot en Jan Kleinbussink speelden de klavecimbelconcerten van J.S. Bach, op 2 resp. 3 klavecimbels, en begeleid door het Oost-Nederlands Barok Consort.
Winterfair in de manege
Zondag 19 november 2017

vanaf 11:00 uur
Het was weer gezellig druk in de manege. En…… onze klokkoekjes,  gebakken door Elsbeth, José en Mieneke, werden zeer gewaardeerd. Intussen hebben we onze activiteiten kunnen etaleren, en deels ten gehore gebracht.  
Donateursmorgen
Zaterdag 4 november 2017

vanaf 10:30 uur
In de Dorpskerk zijn alle donateurs hartelijk welkom geheten. Onder het genot van een kop koffie kon een vrolijk muziekstuk beluisteren: ‘Chevalier pour carillon’. Het stuk is door Jan Achterkamp speciaal gecomponeerd voor ‘Ridder’ Tonny in ’t Hof.
Open monumentendag
Zaterdag 9 september 2017

Zondag 10 september 2017
Carillonbespeling door Jan Willem Achterkamp  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kunstmarkt
Zaterdag 2 september 2017
Carillonbespelingen om 10:00 uur, en om 11:00 uur
Onder de toren: verkoop van soep
In de hal: presentatie van onze activiteiten
 
Juniconcerten
Vrijdag 30 juni 2017
Soloconcert verzorgd door Jan Willem Achterkamp.  
Juniconcerten
Vrijdag 23 juni 2017
Carillonspel samen met blaaskapel Vinočanka.  
Juniconcerten
Vrijdag 16 juni 2017
Carillonspel samen met Trimgroep Bathmen: een unieke samenwerking.   
Juniconcerten
Vrijdag 9 juni 2017
Concert met de zanggroep ‘de Bêkezangers’.
Juniconcerten
Vrijdag 2 juni 2017
Concert met de boerendansgroep ‘de Battumse Venne’.